full screen background image
شهرداران - آموزش - آموزش مدیریت شهری نوآورانه به شهرداران - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

آموزش مدیریت شهری نوآورانه به شهرداران

67 بار دیده شده

مؤسسه «بلومبرگ فیلانتروپیز» و دانشگاه هاروارد در حال راه‌اندازی یک دوره آموزشی بلندپروازانه برای شهرداران و معاونین آن‌ها در سرتاسر جهان هستند. «برنامه ابتکاری مدیریت شهری بلومبرگ- هاروارد» در نظر دارد تا ۳۰۰ نفر از شهرداران و ۴۰۰ نفر از معاونان ایشان را طی ۴ سال آینده در خصوص رویکردهای نوآورانه در حکمرانی تحت آموزش قرار دهد.

شهرداران - آموزش - آموزش مدیریت شهری نوآورانه به شهرداران - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران
این برنامه درصدد است تا فرصت بیشتری برای مدیران شهری جهت یادگیری از محققان و پژوهشگران و متخصصان فراهم کند. محتوای آموزشی و پژوهشی برای همه شهرها از طریق یک مرکز اطلاعات گسترده در دسترس خواهد بود. شهرداران شرکت‌کننده این فرصت را دارند تا خودشان نیز به مربی تبدیل شوند. طبق اعلام رسمی، میخائیل بلومبرگ شهردار پیشین نیویورک، ۳۲ میلیون دلار به این برنامه ابتکاری که توسط دانشگاه معتبر هاروارد اجرا می‌شود، کمک کرده است.
با توجه به اینکه بسیاری از دولت‌ها درگیر مشکلات سیاسی و ناکارآمدی شده‌اند، نقش شهرداران در موضوعاتی همانند تغییرات آب و هوایی و بهداشت عمومی در حال پررنگ‌تر و کلیدی‌تر شدن است. بلومبرگ تأکید می‌کند که «این برنامه آموزش با در اختیار دادن منابع و ابزارهای لازم به شهرداران و با روبرو کردن آن‌ها با یکدیگر- با توجه به وجود مشکلات یکسان در شهرهای مختلف- به ایشان کمک می‌کند تا شهرها را به شیوه کارآمدتری اداره کنند.» داگلاس المندورف رئیس دانشکده کِنِدی دانشگاه هاروارد خاطرنشان می‌کند که این برنامه می‌کوشد تا مدیران شهری«درک بهتر و توانمندی بیشتری برای حل مشکلات متعددی که در شهرهایشان با آن‌ها روبرو هستند» کسب نمایند.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *