full screen background image

ارتقاء شفافیت عملکرد مدیریت شهری پیتسبورگ با راه‌اندازی پورتال اطلاعات محله‌ای

طراحی پورتال اطلاعاتی «آی ویوو» در پیتسبورگ، این امکان را فراهم کرد تا شهروندان دیدی وسیع‌تر نسبت به پرونده‌های عمومی در شهر (در رابطه با جرم و جنایت، سرپیچی از قانون و شکایت از آلودگی صوتی و …) داشته باشند. این اپلیکیشن به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا از اخبار دستگیری‌‌ها و موارد ثبت‌شده توسط پلیس، کنترل ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز، مناسب‌سازی معابر غیراستاندارد، رسیدگی به سد معبرها و …. با نمایش محل رخداد بر روی نقشه، مطلع شوند.

شفافیت - مدیریت شهری - شهروندان - ارتقاء شفافیت عملکرد مدیریت شهری پیتسبورگ با راه‌اندازی پورتال اطلاعات محله‌ای - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

بیل پدوتو، شهردار پیتسبورگ، می‌گوید: “پورتال «آی ویوو» شفافیت را به‌طور مستقیم برای شهروندان به ارمغان می‌آورد و مهم‌تر از آن، با فراهم آوردن دسترسی آزاد همگان به آن، تبدیل به تجربه‌ای برای دولت باز خواهد شد.”

اپلیکیشن و سایت، توسط دپارتمان نوآوری و تیم استراتژی و تحلیل عملکرد ساخته شده است و هر شب با اطلاعات مرکز داده‌های محلی پنسیلوانیای غربی به‌روزرسانی می‌شود.

بهبود ارتباط شهروندان با مدیریت شهری

به گفته لورا میگزل، تحلیلگر شهری و مدیر استراتژی، به‌مرورزمان حجم و تنوع داده‌ها افزایش خواهد یافت. همچنین وی عنوان کرد که: “«آی ویوو» در پیتسبورگ بر پایه داده‌های باز شهری بنا شده است”. میگزل گفت: “من به همکاری تیم خود با شهروندان و گروه‌های اجتماعی برای سنجش استفاده بهینه از داده‌های موجود و پاسخ به نیازهای ساکنان محلات، افتخار می‌کنم.”

در این سامانه، کاربران می‌توانند داده‌ها را برحسب محله، منطقه شهری یا سایر پارامترهای جغرافیایی و همچنین در بازه‌های زمانی مختلف، دسته‌بندی کنند.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *