full screen background image

استفاده از فناوری پیشرفته در بهسازی و ترمیم خیابان های شهری

شهر مینیا پلیس یک ون مجهز به فناوری لیزر برای اسکن سطح خیابان ها و تعیین محل‌های آسیب‌دیده و خراب را جایگزین نظارت نیروی انسانی و استفاده از گزارش اینترنتی شهروندان کرد. بازرسی سالانه به مدیریت شهر کمک می‌کند تا وضعیت جاده‌های شهر و اولویت تعمیر و رسیدگی به این زیرساخت‌های شهری را دریابد.

جو کاسئی در گفتگو با شهر آینده می‌گوید”این فناوری به ما کمک می‌کند اطلاعاتی دقیق‌تر و بهتر نسبت به گذشته را به دست آوریم. همچنین دیگر نیازی نداریم که افرادی در خیابان ها حضور یابند و جاده‌های را بررسی کنند و بسیار ایمن‌تر است”.

شهر مینیاپولیس 300هزار دلار برای انجام این کار به شرکت مشاور Dynatest پرداخت خواهد کرد که شامل طی کردن 1500 مایل (حدود 2413 کیلومتر) کوچه و خیابان پیش از باریدن برف در زمستان در این شهر می‌شود. این خودرو ون به شش لیزر و دو شتاب سنج مجهز است که با استفاده از آن شکاف‌ها و چاله‌های کوچک درون خیابان ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. هم‌چنین یک سیستم اندازی گیری شکاف لیزری در این خودرو نصب است که از چاله‌های و شکاف‌های موجود در خیابان تصاویر 3 بعدی با دقت میلی‌متری تهیه می‌کند. این سیستم همچنین به سامانه ارزش رانندگی مجهز است که احساس شما از رانندگی در اینجا را توضیح می‌دهد.

فناوری - خیابان - استفاده از فناوری پیشرفته در بهسازی و ترمیم خیابان های شهری - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی- شهر تهران

تمامی این تلاش‌ها در راستای آغاز برنامه 20 ساله بازسازی و ترمیم مسیرهای شهر مینیاپولیس انجام می‌شود. دپارتمان حمل‌ونقل ایالت مینه سوتا خصوصاً در بخش هانپین، سال‌هاست که از این فناوری استفاده می‌کند و روز به روز درحال‌توسعه این فناوری برای بهبود آن و افزودن امکانات و توانایی‌های بیشتر به آن است. این فناوری خصوصاً درزمینهٔ بزرگراه‌های بین‌شهری و در نقاطی که سرعت‌های بالا مدنظر است کاربرد بالایی دارد چراکه حساسیت برای میزان کیفیت این جاده‌ها برای جلوگیری از بروز خطر بسیار بالاست.

به گفته داوجانیش، دپارتمان حمل و نق ابتدا از شاخص “زبری سطح جاده” برای اولویت‌بندی مسیرها و جاده‌های شهری برای انجام تعمیرات و بهسازی استفاده می‌کند، سپس با استفاده از اطلاعات جانبی برای شناسایی نوع چاله و یا شکاف و شدت و میزان آن و نوع تعمیرات موردنیاز استفاده می‌کنند.

استفاده از فناوری‌های نوین درزمینهٔ خدمات فنی مدیریت شهری درعین‌حال که می‌تواند موجب ارتقاء کیفیت خدمات شهری گردد، کاهش هزینه‌های مدیریت شهری و زمان انجام خدمات فنی را به همراه خواهد داشت. این فناوری‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف شهری به کار روند که خبر اخیر در ارتباط با خدمات مرتبط با تعمیر و نگهداری زیرساخت‌های حمل‌ونقل شهری بود. یکی از راه‌حل‌هایی که مجموعه مدیریت شهری تهران می‌تواند برای ارتقاء کیفیت خدمات شهری در نظر داشته باشد استفاده از فناوری‌های نوین و تجهیز واحدهای خدمات شهری به این فناوری‌هاست. ازآنجاکه شهر تهران به‌عنوان پایتخت ایران مراکز تحقیقاتی و علمی برتر کشور را در خود جای‌داده است ارتباط مؤثر میان نهاد مدیریت شهری و دانشگاه‌ها و مراکز علمی‌ می‌تواند تا حد زیادی کیفیت خدمات‌رسانی این نهاد را ارتقاء بخشد.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *