full screen background image
ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

122 بار دیده شده

یک ایستگاه اتوبوس کوچک واقع در شهر بالتیمور با سازه‌ای مرکب از چوب و آهن به شکل B-U-S طراحی شده است. این ایستگاه اتوبوس کوچک می‌تواند فرصتی بزرگ برای افزایش تعاملات اجتماعی با استفاده از مکان‌سازی خلاق در حوزه‌ی حمل و نقل شهری باشد.

این پروژه با همکاری اتحادیه خلاق[۱]، انجمن توسعه جوامع جنوب شرقی[۲] و مجسمه سازان محلی بالتیمور، کِیل میلر[۳] و تیم اسکافیلد[۴] به اجرا درآمده است.

استفاده از خلاقیت و هنر در این ایستگاه‌ اتوبوس موجب جلوگیری از یکنواختی و طولانی به نظر رسیدن زمان انتظار برای اتوبوس‌ها شده و توانسته است با طراحی منحصر به فرد و کنجکاوانه، شهروندان را به خود جذب کند و طراحی آن به گونه ای است که می‌تواند علاوه بر نشستن، کاربردهای دیگری از جمله مکانی برای استراحت، پناهگاهی برای شرایط بد آب و هوا و سایه بانی در برابر آفتاب داشته باشد. بنابراین، این ایستگاه اتوبوس به نقطه‌ای نمادین برای تعاملات اجتماعی و ملاقات‌های عمومی در شهر بالتیمور تبدیل شده است.

ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

این پروژه بخشی از یک فرآیند مکان‌سازی خلاق شهری است که نیروی محرکی برای گردهم‌آیی و تعامل میان شهروندان از طریق ایجاد یک نقطه مشترک در یک مکان است.  پروژه ایستگاه اتوبوس بالتیمور را می‌توان ترکیبی از هنر و خلاقیت دانست که زمینه را برای استفاده از تاثیرات تحول برانگیز هنر در بخش‌های مختلف شهری فراهم آورده است و همچنین با استفاده از برانگیختن حس کنجکاوی شهروندان و ایجاد یک تصویر ذهنی آشنا برای آن‌ها، موجب تنوع و سرزندگی فعالیت‌ها و رفتارهای اجتماعی شده است و مفهوم متفاوتی را در ادراک شهروندان ایجاد نموده است.

ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

منبع

[۱] Creative Alliance

[۲] Southeast Community Development Corporation

[۳] Kyle Miller

[۴] Tim Scofield
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *