full screen background image
ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

یک ایستگاه اتوبوس کوچک واقع در شهر بالتیمور با سازه‌ای مرکب از چوب و آهن به شکل B-U-S طراحی شده است. این ایستگاه اتوبوس کوچک می‌تواند فرصتی بزرگ برای افزایش تعاملات اجتماعی با استفاده از مکان‌سازی خلاق در حوزه‌ی حمل و نقل شهری باشد.

این پروژه با همکاری اتحادیه خلاق[1]، انجمن توسعه جوامع جنوب شرقی[2] و مجسمه سازان محلی بالتیمور، کِیل میلر[3] و تیم اسکافیلد[4] به اجرا درآمده است.

استفاده از خلاقیت و هنر در این ایستگاه‌ اتوبوس موجب جلوگیری از یکنواختی و طولانی به نظر رسیدن زمان انتظار برای اتوبوس‌ها شده و توانسته است با طراحی منحصر به فرد و کنجکاوانه، شهروندان را به خود جذب کند و طراحی آن به گونه ای است که می‌تواند علاوه بر نشستن، کاربردهای دیگری از جمله مکانی برای استراحت، پناهگاهی برای شرایط بد آب و هوا و سایه بانی در برابر آفتاب داشته باشد. بنابراین، این ایستگاه اتوبوس به نقطه‌ای نمادین برای تعاملات اجتماعی و ملاقات‌های عمومی در شهر بالتیمور تبدیل شده است.

ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

این پروژه بخشی از یک فرآیند مکان‌سازی خلاق شهری است که نیروی محرکی برای گردهم‌آیی و تعامل میان شهروندان از طریق ایجاد یک نقطه مشترک در یک مکان است.  پروژه ایستگاه اتوبوس بالتیمور را می‌توان ترکیبی از هنر و خلاقیت دانست که زمینه را برای استفاده از تاثیرات تحول برانگیز هنر در بخش‌های مختلف شهری فراهم آورده است و همچنین با استفاده از برانگیختن حس کنجکاوی شهروندان و ایجاد یک تصویر ذهنی آشنا برای آن‌ها، موجب تنوع و سرزندگی فعالیت‌ها و رفتارهای اجتماعی شده است و مفهوم متفاوتی را در ادراک شهروندان ایجاد نموده است.

ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور

منبع

[1] Creative Alliance

[2] Southeast Community Development Corporation

[3] Kyle Miller

[4] Tim Scofield
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *