full screen background image
Search

تبدیل حریم مسیل اصلی شهر دالاس به پارک تفریحی

یکی از بزرگترین پارک‌های طبیعی آمریکا در شهر دالاس ساخته خواهد شد. آینده شهر دالاس با ساخت این فضای سبز شهری متحول خواهد شد.

شهر دالاس با ساخت یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های طبیعی شهری آمریکا، به یکی از سبزترین شهرهای این کشور تبدیل خواهد شد. “منطقه طبیعی” جدید دالاس، از ۱۰۰۰۰ آکر زمین بهم پوسته تشکیل شده که ۷۰۰۰ آکر از آن مربوط به جنگل بزرگ ترینیتی است. پارک رودخانه ترینیتی که توسط شرکت مایکل ون‌والکنبورگ طراحی شده، دشت سیلابی دالاس را می‌تواند به شکل یک مرکز تفریحی سرسبز و باشکوه احیاء کند.
پارک رودخانه ترینیتی همچنین به دنبال افزایش خدمات تفریحی گردشگری در آینده شهر است. دسترسی به زمین‌های بازی، فضای سبز و مسیرهای پیاده‌روی حاشیه رودخانه را برای بازدیدکنندگان فراهم خواهد کرد. این طرح به دنبال ارتقاء زیبایی طبیعی محدوده در کنار کاهش آسیب‌های ناشی از سیل در منطقه دالاس است. شرکت مایکل ون‌والکنبورگ عنوان کرده است که با همکاری مهندسان دولتی، از صحت و کارایی زیرساخت‌های بسترسیلابی اطمینان حاصل می‌شود تا این پارک سیلاب را از یک فاجعه طبیعی به پدیده‌ای جذاب و مهیج تبدیل کند.
۱۰۰۰ آکر دیگر نیز از جنگل بزرگ ترینیتی، پیش از این به باشگاه گلف، پارک اسب‌ تگزاس و مرکز Audubon رودخانه ترینیتی اختصاص یافته است که مرکزی طبیعی برای کودکان و فضایی برای برگزاری رویدادهاست. پارک رودخانه ترینیتی نیز بخشی از “منطقه طبیعی” خواهد بود.

آینده شهر - پارک‌های طبیعی - دالاس - تبدیل حریم مسیل اصلی شهر دالاس به پارک تفریحی - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

افزایش زیرساخت‌های پیاده‌ مدار آینده شهر در طراحی پارک طبیعی دالاس

یک پروژه سبز بلندپروازانه دیگر در شهر دالاس، مسیر‌های دنباله‌ای رودخانه ترینیتی خواهد بود. در دل این پروژه ۷۳ مایل مسیر پیاده‌مدار سبز برای آینده شهر طراحی خواهد شد. دو و نیم مایل اولیه مسیر، در سال گذشته بازگشایی شد و طرح‌هایی برای افزودن به طول این مسیر و اتصال گذرگاه کیتی به رودخانه ترینیتی در دست اجرا است.
در ماه اکتبر ۵۰ میلیون دلار به پروژه پارک رودخانه ترینیتی کمک مالی شد و مایک راولینگز شهردار دالاس عنوان کرد: “این پارک، دالاس را برای قرن ۲۱ بازتعریف خواهد کرد”.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *