full screen background image

تبدیل زمین گلف به مزرعه بزرگ کشاورزی شهری

محوطه سابق گلف در پارک شهر New Orleans به بزرگترین مزرعه شهری – Grow Dat Youth Farm – تبدیل شده است. این زمین کشاورزی پایدار هفت‌ هکتاری با کمترین انرژی و با هفت کانتینر بازیافت شده کشتیرانی، توسط دانشجویان معماری دانشگاه Tulane طراحی شده است. برنامه زراعت شهری و رهبری به جوانان محلی می آموزد چگونه میوه و سبزیجاتی را که بعدا به CSA ، رستوران های محلی، و فروشگاه ها فروخته می شود و یا به جوامعی که دسترسی به غذاهای سالم و تازه ندارند اهدا می شود، پرورش دهند.


هدف Grow Dat Youth Fram که در سال 2011 بنا شد چیزی بیشتر از پرورش غذای خوشمزه و غیر شیمیایی است. ماموریت اصلی این کمپین این است که نوجوانان و افراد محلی را با پیش زمینه های مختلف در محیطی امن و مشارکتی که در آن می آموزد چگونه عذای خود را تهیه کنند و تغییرات محیطی، اجتماعی و شخصی را توسعه دهند، گرد هم آورد. بیشتر کارگاه های آموزشی در محوطه دانشگاه (eco-campus) انجام می گیرد، که دارای ساختاری ساده و کم مصرف با کلاسی در فضای آزاد، دو دفتر با شرایط جوی کنترل شده، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی مشترک، و انبار است.


این مزرعه برنامه‌ای برای توسعه تا 7 هکتار در منطقه نیواورلئان دارد و تا کنون تنها 2 هکتار از اراضی این منطقه توسعه داده شده است.
قبل از این که این منطقه تبدیل به زمین گلف شود، منطقه‌ای غیر ، منطقه شامل خاک ماسه ای و خاک رس بوده است –خاک فقیر برای زراعت. تیم خاک را با مقدار زیادی مواد ارگانیک درمان کردند-عمدتا با زمین ترکیبی از خاک قهوه، نیشکر خشک شده فن آوری شده، و کود مرغ- و از چرخش محصول برای بازگرداندن مواد معدنی به زمین کمک می کنند. امروز، زمین زراعت محصولات گوناگونی با بیش از 50 نمونه از میوجات و سبزیجات از آواکادو و ساتسوما تا چغندر و کلم کشت میدهد.


به گفته مایکل کانتور مسئول موقت Grow Dat Youth Farm که بر هدف ابتدایی این برنامه برای توسعه مهارت رهبری نوجوانان تاکید داشت “درستی غذا بخش بزرگی از شخصیت ماست”. “از آنجا که کشاورزان سیاه پوست در تاریخ نادیده گرفته شدنه اند ما در اینجا موقعیتی فراهم کردیم که به جوانان از نژادهای مختلف فرصتی بدهیم تا کنترل تولید غذا را، هم در اینجا و هم در همسایگی خود به دست گیرند و دسترسی به تولیدات سلامت و تازه را افزایش دهند- بسیاری در همسایگی نیواورلینز همیشه دسترسی ندارند.”
علاوه بر تامین سرمایه از طریق گرنت‌های تخصصی، خیرین و فروش محصولات در بازار، این مزرعه سرمایه‌هایی از طریق ضیافت های فصلی که در آن سرآشپز های معروف محله را برای تهیه وعده‌های خانوادگی در زمین زراعی دعوت می کنند، تامین می‌کند.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *