full screen background image

تبدیل پارکینگ عمومی به فضای سبز شهری

شهر میامی در پنجمین روز ژانویه 2017 نسبت به تغییر دو فضای پارکینگ در محدوده مرکزی شهر به فضای سبز عمومی اقدام کرده است. این کار در راستای افزایش پیاده‌سازی و سرزندگی محدوده مرکزی شهر انجام می‌شود. به گزارش میامی هرالد، این فضا به‌عنوان میزبانی برای برگزاری رویدادهای شهری، برگزاری نمایشگاه‌ها، برنامه‌های زنده موسیقی، نمایش‌های هنری، کلاس‌های آموزشی عملی، مرکز همکاری شهروندی و محل ارائه خدمات کامیون‌های فروش اغذیه  عمل خواهد کرد. سازمان توسعه مرکز شهر میامی امیدوار است راه‌اندازی این فضای سبز شهری در مجاورت بلوار بیسکاین، سرزندگی و شور و اشتیاق در ناحیه مرکزی شهر را به همراه داشته باشد.  این برنامه همچنین در نظر دارد دسترسی به حمل‌ونقل عمومی برای این دو پارک را با ایجاد مسیرهای اختصاصی برای حمل‌ونقل عمومی تأمین کند و پیاده راه‌ها و مسیرهای مخصوص دوچرخه را در این ناحیه افزایش دهد.

فضای سبز - تبدیل پارکینگ عمومی به فضای سبز شهری- سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

برنامه کلی “بیسکاین سبز” فضای سبز عمومی موردنیاز جمعیت 90 هزارنفری ساکن در ناحیه مرکزی شهر و 235000 نفر افرادی که به‌صورت روزانه در این ناحیه رفت‌وآمد می‌کنند را  تأمین می‌کند. به گفته آلیس رابرتسون ریاست سازمان توسعه مرکز شهر میامی، ناحیه مرکزی این شهر طی 15 سال گذشته افزایش جمعیت 150 درصدی را تجربه کرده است. رابرتسون می‌گوید: “این امکانات شهری باری این است که به ساکنین نشان دهد مرکز شهر آینده می‌تواند چگونه باشد. یکی از مهم‌ترین اهداف برنامه جامع ما برای توسعه مرکز شهر میامی، تبدیل آن به یک مرکز شهری پیاده‌مدار، زیست پذیر و پاک است”. وی در مصاحبه با میامی هرالد گفت: “بلوار بیسکاین به‌عنوان درب ورودی ما به این محدوده عمل می‌کند. بنابراین بگذارید برخی از اراضی باز این محدوده را به روی خودروها ببندیم و در اختیار شهروندان قرار دهیم”.

اغلب شهرها امروزه در حال انجام پروژه‌های این‌چنینی برای جذب سرمایه و پشتیبانی برای انجام فعالیت‌های جدید خود در این راستا هستند که می‌توان به راه‌اندازی شبکه دوچرخه سرتاسری در شهر ماکون در ایالت جُرجیا، تا میدان پیاده جدید در شهر کلمبوس ایالت اوهایو اشاره کرد. هزینه ساخت این فضای سبز در شهر میامی توسط سازمان توسعه مرکز شهر میامی با مشارکت بنیاد شوالیه میامی و بنیاد میامی تأمین شده است.  تمامی اطلاعات مربوط به این پروژه را می‌توانید در سایت مربوط به بیسکای سبز میامی مشاهده کنید.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *