full screen background image
Search

تسهیل مشارکت بخش خصوصی با افتتاح مرکز سرمایه‌گذاری و توسعه شهرهای هوشمند انگلستان-چین

ای‌راپ، اچ‌اس‌بی‌سی و مرکز توسعه شهری چین مشترکاً «مرکز سرمایه‌گذاری و توسعه شهرهای هوشمند انگلستان-چین» را راه‌اندازی کردند. این مرکز یک پلتفرم برای بخش خصوصی ایجاد می‌کند تا به کمک آن بتواند با بخش‌های دولتی به‌منظور ارائه راهکارهای کل‌نگرانه و جامع برای مواجهه با مشکلات و چالش‌های شهرهای روبه رشد چین وارد همکاری شود.

شهرهای هوشمند - مشارکت - بخش خصوصی - تسهیل مشارکت بخش خصوصی با افتتاح مرکز سرمایه‌گذاری و توسعه شهرهای هوشمند انگلستان-چین - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

مرکز سرمایه‌گذاری و توسعه شهرهای هوشمند قبلاً در هشتمین گفتگوی اقتصادی و مالی انگلستان-چین (ای‌اف‌دی) راه‌اندازی شده بود. ازآنجایی‌که در دوازدهمین و سیزدهمین برنامه‌های پنج‌ساله چین، موضوع تقویت و توسعه شهرهای هوشمند مورد توجه و تأکید قرار گرفته است، راه‌اندازی این مرکز حائز اهمیت ویژه است.

شهرهای هوشمند - مشارکت - بخش خصوصی - تسهیل مشارکت بخش خصوصی با افتتاح مرکز سرمایه‌گذاری و توسعه شهرهای هوشمند انگلستان-چین - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

افزایش نرخ شهرنشینی باعث بروز مشکلات زیست‌محیطی و اجتماعی برای شهرهای مختلف در سرتاسر جهان شده است. شرکت‌هایی مانند ای‌راپ و اچ‌اس‌بی‌سی سابقه موفقیت‌آمیزی در خصوص استفاده از تفکر سیستمی برای حل مشکلات شهرها دارند. این مرکز سرمایه‌گذاری به بازیگران اصلی شهرها- از بخش صنعت گرفته تا بخش عمومی- این امکان را می‌دهد تا به‌منظور حمایت از توسعه شهرهای هوشمند چین با هم مشارکت نمایند و در این راستا برنامه‌ریزی، تأمین مالی و مدیریت پروژه کنند.

ولکر بوشر مدیر کسب‌وکار جهانی دیجیتال ای‌راپ می‌گوید: «رابطه ویژه بین چین و انگلستان یک فرصت منحصربه‌فرد برای همکاری فعالانه و مشترک در زمینه برطرف کردن چالش‌های شهرهای هوشمند ایجاد کرده است. راه‌اندازی این مرکز تا حد بسیار زیادی به شهرها کمک می‌کند تا به حل مشکلات خود در خصوص مدیریت حمل‌ونقل، آلودگی هوا، تغییرات آب و هوایی، مشارکت شهروندان و توسعه اقتصادی بپردازند.»

تقویت رویکرد مشارکتی در حل معضلات شهری

داگلاس فلینت مدیر اچ‌اس‌بی‌سی می‌گوید: «حل مشکلات و چالش‌های شهرهای رو به رشد امروزی و تأمین زیرساخت‌های سبز برای شهرها مستلزم تلاش خستگی‌ناپذیر و همکاری بین دولت مرکزی و دولت‌های محلی و همچنین همکاری بین بخش دولتی و خصوصی است. به همین دلیل است که اچ‌اس‌بی‌سی از مرکز سرمایه‌گذاری و توسعه شهرهای هوشمند انگلستان-چین حمایت کرده است. این اقدام جدید باعث می‌شود تا مقامات شهری و کسب‌وکارهای انگلستان و چین (بخش خصوصی) به همکاری نزدیک با یکدیگر بپردازند تا بتوانند شهرهای هوشمند را در راستای نیازهای اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی موردنیاز توسعه دهند.»

بر اساس مطالعه قبلی شرکت ای‌راپ، بازار جهانی شهرهای هوشمند تا سال ۲۰۲۰ به ۴۰۸ میلیارد دلار خواهد رسید و چین عامل محرک اصلی این رشد خواهد بود زیرا در سیزدهمین برنامه پنج‌ساله چین مبلغی حدود ۵۰۰ میلیارد رنمینبی (واحد پول چین) برای موضوع شهرهای هوشمند تخصیص داده شده است.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *