full screen background image

توسعه اینترنت اشیاء: باجه‌های تلفن و وای‌فای رایگان در فضاهای شهری انگلستان

متولیان پروژه وای‌فای رایگان در نیویورک، در قالب یک مشارکت با شرکت BT، باجه‌های خود تحت عنوان «لینک» را به انگلستان می‌برند. این باجه‌ها تلفن رایگان و دسترسی به اینترنت را فراهم کرده و در واقع به‌عنوان نسل بعدی باجه‌های قرمزرنگ تلفن انگلستان محسوب خواهند شد.

اینترنت - شهر - خدمات - توسعه اینترنت اشیاء: باجه‌های تلفن و وای‌فای رایگان در انگلستان - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

اولین باجه‌های لینک در سال 2017 و در شهر لندن نصب خواهند شد. این باجه‌ها رایگان خواهند بود و دسترسی به وای‌فای عمومی فوق‌سریع با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه را فراهم خواهند کرد. خدمات اضافی این باجه‌ها شامل تماس تلفنی رایگان به تلفن‌های همراه و ثابت انگلستان و همچنین شارژ موبایل خواهد بود. هر باجه‌ی لینک شامل دو صفحه‌نمایش 55 اینچی با کیفیت اچ‌دی است که می‌تواند اطلاعاتی همانند نقشه، جهت‌یابی و اطلاعیه‌های خدمات عمومی را در اختیار کاربر بگذارد.

اینترنت - شهر - خدمات - توسعه اینترنت اشیاء: باجه‌های تلفن و وای‌فای رایگان در انگلستان - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

اطلاع‌رسانی از شرایط اقلیمی و ترافیکی توسط باجه‌های شهری

این باجه‌ها به سنسورهایی مجهز هستند که می‌توانند وضعیت آب‌وهوا، شرایط ترافیکی، آلودگی هوا و آلودگی صوتی را تشخیص دهند. به گفته شرکت BT این باجه‌ها پتانسیل این را دارند تا تنوع گسترده‌ای از خدمات هوشمند بر پایه اینترنت اشیاء را به مدیران محلی ارائه نمایند.

این پروژه به کمک یک آژانس تبلیغاتی تأمین مالی می‌شود، بنابراین پروژه هزینه‌ای برای مالیات‌دهندگان انگلیسی نخواهد داشت. طبق اعلام شرکت BT حداقل 750 باجه‌ی لینک طی چند سال آینده در انگلستان نصب و راه‌اندازی خواهند شد.

این باجه‌ها ابتدا در ژانویه 2016 در شهر نیویورک نصب و راه‌اندازی شدند. اگرچه این پروژه مورد استقبال عمومی قرار گرفت اما پس از ثبت چند مورد شکایت مبنی بر سوءاستفاده از اینترنت این باجه‌ها، مقامات شهر نسبت به غیرفعال کردن اینترنت رایگان این باجه‌ها اقدام کردند.

“دن دکتروف” رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت متولی پروژه می‌گوید: «لندن به‌عنوان قطب جهانی رسانه و فناوری یک شهر ایدئال است تا اینترسکشن به‌منظور توسعه اتصال‌پذیری و نوآوری دیجیتال در آن سرمایه‌گذاری کند. این پروژه مزایای بسیاری برای شهروندان لندنی، توریست‌ها، کسب‌وکارهای محلی و برندهای بین‌المللی به همراه خواهد داشت و ما مشتاقیم تا با شرکای خود همکاری خوبی برای تغییر دادن چشم‌انداز و منظره شهر لندن داشته باشیم.»

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *