full screen background image

توسعه زیرساخت‌های پیاده روی و دوچرخه‌سواری در نیویورک

شهردار نیویورک به دنبال آن است که بزرگترین قسمت باقی مانده از مسیر سبز 32 مایلیِ اسکله منهتن را به پایان برساند. 100 میلیون دلار از بودجه ی اجرایی شهردار به این مسیر (گردشگاه) اختصاص مییابد. این طرح 5 ساله برای توسعه منطقه با هدف ایجاد پیاده‌راه و مسیر دوچرخه سواری مناسبی در کنار آب برای مردم شهر در نظر گرفته شده است.
مسیر سبز اسکله منهتن در طول رودخانه شرقی بین خیابانهای پنجاه و سوم شرقی تا شصت و یکم شرقی میتواند با سرمایهی شهر توسعه داده شود. دپارتمان حفاظت از محیط زیست ایالتی نیویورک، گارد ساحلی ایالات متحده و جامعه مهندسین ارتش موافقت رسمی اولیه را اعلام کردهاند و طرحهای این گردشگاه امسال ترسیم میشوند. مسئولین شهر امیدوارند کار ساخت و ساز این مجموعه که توسط شرکت توسعهی اقتصادی نیویورک انجام میشود، در سال 2019 آغاز شده و در سال 2022 به پایان برسد.
شهردار در بیانیهای اعلام کرد: «ما در حال تلاش برای تکمیل ساخت مسیر سبز اسکلهی منهتن هستیم. مسیر سبز رودخانهی هادسون به صورت گسترده کیفیت زندگی را در بخش غربی بالا برد و ما میخواهیم که خانوادهها در هر جایی به یک اندازه امکانِ دوچرخهسواری، پیادهروی و بازی کردن در کنار آب را داشته باشند. این یکی از سرمایهگذاریهایی است که ما با تکمیل این مسیر سبز به آنها خواهیم پرداخت».

پیاده روی - توسعه زیرساخت‌های پیاده روی و دوچرخه‌سواری در نیویورک - سامانه - آینده پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران
سرپرست دپارتمان حمل و نقل (DOT) پلی توتنبرگ اظهار کرد که وجود یک مسیر سبز طولانی‌تر به برآورده شدنِ تقاضاها برای دوچرخهسواری کمک میکند. این تقاضا در طول پنج سال گذشته در شهر نیویورک 80 درصد افزایش یافته است. مسیرهای جدید DOT برای دوچرخه و یک شبکهی دوچرخه-سواریِ 1100 مایلی میتواند باعث شود مردم تمایل بیشتری برای پیاده شدن از ماشینها و دوچرخه-سواری داشته باشند.
شهردار David Dinkins پروژهی مسیر سبز اسکله منهتن را در سال 1993 آغاز کرد و از آن زمان تا کنون مدیران مختلفی این پروژه را پیش بردهاند. یکی از آخرین بخشهای بزرگِ این مسیر سبز، یک مسیر ده‌بلوکه است برای پیادهروی در کنار رودخانه که مسیر 11 مایلی بین پل جورج واشنگتن و پارک باتری را تکمیل میکند. هرروز بیش از 7000 دوچرخهسوار در این مسیر تردد میکنند و این مسیر را به پر رفت و آمدترین مسیر دوچرخهسواری در ایالات متحده تبدیل میکنند. ایجاد زیرساخت‌های مناسب دوچرخه‌سواری و سرمایه گذاری برای توسعه این زیرساخت‌ها می‌تواند تاثیرات بسزایی در گرایش به دوچرخه سواری در میان شهروندان ایجاد کند. مدیران شهری نیویورک نیز برای حرکت به سمت توسعه حمل و نقل سبز، توسعه این زیرساخت‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *