full screen background image

ساخت خانه‌های کوچک برای بی‌خانمان‌های شهر دیترویت

دیترویت قصد دارد 300 خانه کوچک در فضاهای خالی شهر برای پناه دادن به افراد بی‌خانمان بسازد.

«خانه‌های کوچک به یک مد زودگذر در ایالات‌متحده آمریکا تبدیل شده‌اند. این خانه‌ها که در مقایسه با خانه‌های معمولی زیربنای اندکی دارند، ارزان هستند، نگهداری آن‌ها آسان است و از لحاظ مصرف انرژی کارآمد هستند.» این موضوعات، خانه‌های کوچک را به یک گزینه منطقی و مقرون‌به‌صرفه برای خانه‌دار کردن افراد بی‌خانمان تبدیل کرده است. ویلیام گزارش می‌کند که «دیترویت آخرین شهری است که قصد دارد مجموعه‌ای از خانه‌های کوچک برای افراد بی‌خانمان و کم‌درآمد را در قالب مسکن ارزان‌قیمت بسازد.»

خانه‌های کوچک - ساخت خانه‌های کوچک برای بی‌خانمان‌های شهر دیترویت - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی- شهر تهران

قرار است این خانه‌ها در فضای خالی در کنار متروی دیترویت ساخته شوند. «ازآنجایی‌که این خانه‌ها مساحتی حدود 45 مترمربع یا کمتر دارند، هزینه‌ زیادی بابت گرم کردن آن‌ها صرف نخواهد شد و همچنین هزینه اجاره آن‌ها نیز بسیار اندک خواهد بود.»
این مجموعه خانه‌ها، با مشکلاتی که خانه‌های کوچک در سایر شهرها مواجه شدند، روبرو نخواهند شد، زیرا شهر برای انجام این کار برنامه مشخصی دارد و این خانه‌ها دور از دسترس سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی مرکز شهر نخواهند بود. بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، اولین مجموعه از این خانه‌ها به تعداد 7 عدد تا پایان سال جاری تکمیل خواهند شد.

خانه‌های کوچک - ساخت خانه‌های کوچک برای بی‌خانمان‌های شهر دیترویت - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی- شهر تهران

خانه‌های کوچک - ساخت خانه‌های کوچک برای بی‌خانمان‌ شهر دیترویت - آینده- سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی- شهر تهران

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *