full screen background image

راه‌اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در هندوستان

هندوستان یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان، از بزرگترین نیروگاه خورشیدی رونمایی کرد. پروژه 648 مگاواتی در کاموتی واقع در ایالت تامیل نادو، عنوان بزرگترین نیروگاه خورشیدی را از مزرعه خورشیدی توپاز در کالیفرنیا با ظرفیت 550 مگا وات ربود و تبدیل به بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی واقع در یک مکان شد. نیروگاه خورشیدی جدید هند که با برنامه زمانی سریع در مدت 8 ماه ساخته شده است،  تا حد زیادی از خود حفاظت می‌کند، یعنی دارای روبات‌هایی با انرژی خورشیدی است که وظیفه پاک کردن پنل‌های خورشیدی، بالا نگه‌داشتن نرخ بهره‌وری و به حداقل رساندن تلاش نیروی انسانی را برعهده دارند.

کشور هندوستان در حال تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است و پروژه‌های انرژی های تجدید پذیر بسیاری را به منظور کمک به رفع آلودگی هوا اجرا نموده است. پروژه نیروگاه انرژی خورشیدی کاموتی، که توسط برق Adani تامین مالی شده، بطور مشخص در راستای همین هدف است. انتظار می‌رود پس از تکمیل کامل نیروگاه، برق لازم برای 150 هزار خانوار تامین شود. تجهیزات 679 میلیون دلاری انرژی خورشیدی، شامل 5/2 میلیون سلول خورشیدی است و در محدوده‌ای به وسعت 1270 آکر در جنوب هند مستقر شده است. الجزیره ویدئویی کوتاه منتشر کرده است که شامل فیلمبرداری با هواپیمای بدون سرنشین از زوایای مختلف پروژه وسیع نیروگاه انرژی خورشیدی است.

تامین 60 درصد انرژی هند از انرژی‌ های تجدید پذیر

راه‌اندازی بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی جهان، بخشی از برنامه گسترده‌تر هندوستان برای تامین برق 60 میلیون خانه از طریق انرژی خورشیدی تا سال 2022 است. این تلاش‌ها از اهداف مرتبط با انرژی دولت حمایت می‌کنند که شامل تولید 40 درصد برق مورد نیاز کشور از طریق انرژی‌های پاک تا سال 2030 است. نیروگاه جدید گامی بزرگ و رو به جلوست که برای اولین بار ظرفیت انرژی خورشیدی کل هند را به 10 گیگاوات رسانده است، اما برای رسیدن به اهداف کشور در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، پروژه‌های خورشیدی بسیار دیگری نیز بایستی راه‌اندازی شوند.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *