full screen background image

راه‌حلی منحصر به فرد برای مشکل بی‌خانمان‌ها

یکی از شهرهای آمریکا راه‌حلی منحصر به فرد برای مشکل بی‌خانمان‌های خود پیدا کرده است

انجمن «فرست ویلج» شهر آستین در نظر دارد تا سال 2017 به تعداد 250 بی‌خانمان سرپناه دهد

یک سازمان غیرانتفاعی، انجمنی برای افراد بی‌خانمان در تگزاس ایجاد کرده که در نوع خود اولین محسوب می‌شود و به ایشان این امکان و فرصت را می‌دهد تا در خانه‌های بسیار کوچک و اقتصادی زندگی کنند.

انجمن فرست ویلج (سی‌اف‌وی) در روز یکشنبه در آستین تگزاس با امید به کاهش دادن مسائل و مشکلات شهر در زمینه افراد بی‌خانمان شروع به کار کرد. این سازمان غیرانتفاعی در نظر دارد تا 250 نفر از افراد بی‌خانمان را تا پایان سال 2017 در 140 «خانه بسیار کوچک» خود سکنی دهد. طبق اعلام وب‌سایت «کالچر مپ» آستین، در حال حاضر 40 سکنه در این مستغلات زندگی می‌کنند و ماهانه 225 دلار برای منازل خود پرداخت می‌کنند.

این اقدام ابتکاری توسط آلن گراهام- به عنوان مدافع حقوق بی‌خانمان‌ها- راه‌اندازی شده است. او مدیرعامل سازمان مسیحی «موبایل لوز اند فیشز» است. آقای گراهام در مصاحبه با «سی‌ان‌ان مانی» اعلام کرده است که از سال 2005 -هنگامی که برای اولین بار یک خودروی کاروان (خودروی تفریحی) خالی را به یک بی‌خانمان داده است- تلاش خود برای جمع‌آوری بی‌خانمان‌ها از کف خیابان‌های آستین را آغاز کرده است. «این ایده به ذهن من رسید که ما می‌توانیم یک فرد تنهای بی‌خانمان را از کف خیابان به یک خودروی کاروان نیمه‌مستعمل منتقل کنیم. من سعی کردم تا این ایده را در مقیاسی بزرگتر عملی کرده و فضایی تحت عنوان پارک خودروهای کاروان ایجاد نمایم.»

photo_2016-09-19_12-13-11

خانه‌های کوچک اولاً به عنوان جایی برای خوابیدن مورد استفاده قرار می‌گیردند اما انجمن، آشپزخانه، حمام و تجهیزات شستشوی لباس را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهد. سکنه این خانه‌ها برای پرداخت اجاره ماهانه خود، از کسب و کارهای مستقر در این مستغلات- همانند سینمای روباز، مزرعه و خدمات پانسیون- کمک‌هزینه دریافت می‌کنند.

آقای گراهام معتقد است که تلاش‌های او برای کمک به حل مشکل بی‌خانمان‌های آستین، تا حد زیادی فشار اقتصادی وارده به مالیات‌پردازان آستین را کاهش می‌دهد.

بر اساس آمار سال 2015 اداره آمار آمریکا، شهر آستین با توجه به حضور استارتاپ‌های فراوان در حوزه فناوری و همچنین گروه‌های موسیقی فراوان، روزانه 150 نفر تازه‌وارد را به خود جذب می‌کند؛  اما این شهر افزایش چشمگیر 20 درصدی در جمعیت افراد بی‌خانمان را در سال گذشته تجربه کرد و تعداد بی‌خانمان‌ها به 2200 نفر بالغ گردید.

photo_2016-09-19_12-13-18

تخمین زده می‌شود که تعداد 900 بی‌خانمان مزمن-که حداقل طی سال گذشته بی‌خانمان بوده‌اند و یا طی سه سال گذشته حداقل 4 بار بی‌خانمان شده‌اند- در این شهر وجود داشته باشد.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *