full screen background image

ساخت برج‌سبز چندمنظوره با الهام از کوه در آمستردام

شرکت MVRDV به تازگی از طرح خود برای ساخت برجی چند منظوره در فضایی به مساحت 75 هزار متر مربع و به شکل چندین قله کوه در کنارهم که از درخت پوشیده شده، رونمایی کرد. این برج که در مرکز تجاری منطقه “Zuidas” واقع شده است، شامل آپارتمان، اداره، پارکینگ های زیرزمینی، و امکانات فرهنگی و خرده فروش های مختلف است.
این پروژه جالب، که طرح برگزیده در مسابقات شهرداری در Amsterdam سال 2015 است، به دنبال تبدیل منطقه Zuidas به محله کاملا شهری و مسکونی است. این برج ها با تراس هاس پر درخت به مثابه سه قله کوه با ارتفاع های متفاوت هستند که ارتفاع آن ها از 100 متر تجاوز نمی کند.


این طرح شامل 196 آپارتمان، هفت طبقه فضای اداری، سه طبقه پارکینگ زیرزمینی با ظرفیت 375 ماشین، سایر امکانات و خرده فروشی در طبقات اولیه است. دو طبقه از این طرح نیز شامل کافه ای با دید کامل به شهر و دسترسی عمومی است. بنیانگذار MVRDV بیان می کند: “این طرح ترکیبی از آپارتمان های مسکونی با محیطی سرسبز و دیدگسترده ای از شهر Amsterdam را ارائه می دهد. این مکان پر جنب و جوش شامل طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری، ادارات در بالای آن و در نهایت اماکن مسکونی در بالای برج است. تراس های بسیاری از جمله خصوصی و عمومی در این ساختمان قرار خواهد گرفت که پر از مردم، گل و گیاه، و نشیمن¬گاه هستند.”
این ساختمان ناهموار با نمای سنگ طبیعی پوشیده خواهد شد و نمای ساختمان به ابزارهای دیجیتال به منظور بهینه سازی دسترسی به نور طبیعی روز، و در عین حال حفظ حریم خصوصی تجهیز می شود. به دلیل استفاده از نمای منحصر به فرد، هیچ دو آپارتمانی شبیه هم نیستند. شرکت MVRDV، فضای بیرونی و تراس ها را با همکاری طراحان برجسته، Piet Oudolf و Deltavormgroep طراحی کرد. محدوده دره مرکزی عمومی، که نام پروژه نیز از آن گرفته شده است، در طبقه های چهارم و پنجم بین بخش های تجاری و مسکونی برج ها گسترش می یابند و در تمام طول سال ظاهر جذابی خواهد داشت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *