full screen background image

جذابیت بخشی به فضاهای عمومی با پاویون رنگارنگ

آرشیفست (فستیوال معماری) ۲۰۱۶ سنگاپور با همکاری «انجمن معماران سنگاپور» و «انجمن معماران منظر سنگاپور» از ۲۳ سپتامبر تا ۹ اکتبر با یک پاویون که با زمینه «بازدم» طراحی شده است برگزار می‌گردد. فستیوال سالانه معماری نه فقط به تکریم و بزرگداشت محیط‌های شهری سنگاپور می‌پردازد بلکه زمینه گفتگو و بررسی گسترده‌تر در خصوص شهر، فضاهای عمومی و زندگی شهری را فراهم می‌آورد. پاویون آرشیفست برنامه‌های هیجان‌انگیز از نمایشگاه‌ها، مذاکرات، کارگاه‌ها و بازارها گرفته تا تورهای معماری برگزار خواهد کرد، که متنوع، آموزنده، فکری و سرگرم‌کننده است.

زمینه آرشیفست امسال: بازدم

به نظر می‌رسد زمینه آرشیفست امسال (بازدم) به دنبال به چالش کشیدن سرعت و تراکم فعالیت‌هایی است که گام‌های زندگی ما را تعیین می‌کنند؛ همچنین این جشنواره وضعیت محیط شهری سنگاپور را بررسی کرده و هوای تازه‌ای در آن می‌دمد.

این فستیوال، پاویون معروف آرشیفست را پس از یک سال وقفه مجدداً بازخواهد گرداند. طرح برنده پاویون که توسط تیمی از شرکت «معماران دی‌پی» پیشنهاد شده، شامل تورهای ایمن آویزان شده بر روی چارچوبی از داربست‌های فولادی است. این طرح شهری عظیم، از لایه‌های رنگارنگ متعددی استفاده می‌کند که بر روی هم قرار می‌گیرند و یک پاویون سرزنده و جذاب ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود برای لحظاتی از زندگی شلوغ شهری در مرکز بخش تجاری شهر فاصله بگیرید و استراحت کنید.

معماری - پاویون - ساخت پاویونی رنگارنگ با الهام از موضوع جشنواره آرشیفست 2016 - سامانه - آِینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

پروفسور ریچارد هو مدیر کمیته سازماندهی آرشیفست ۲۰۱۶ می‌گوید: «یکی از اولین اهداف آرشیفست این است که معماری را برای عموم در دسترس‌تر و جذاب‌تر کند. پاویون آرشیفست از طریق ارائه یک تجربه منحصربه‌فرد و چندحسی از شهر در قالب روح «بازدم» به دنبال این است تا برای تشخیص اثر عمیقی که طراحی و محیط شهری بر پویایی شهر و بر زندگی ما دارد، الهام‌بخش افراد باشد.»

معماری - پاویون - ساخت پاویونی رنگارنگ با الهام از موضوع جشنواره آرشیفست 2016 - سامانه - آِینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

آرشیفست ۲۰۱۶ با ۳۰ برنامه مختلف همه افراد را جذب می‌کند. مهم‌ترین برنامه‌ها شامل موارد ذیل می‌شوند: نمایشگاه برندگان جایزه طراحی انجمن معماران سنگاپور و جایزه طراحی دانشجویی انجمن معماران منظر سنگاپور؛ جلسات ناهار استودیوی معماری سیتی- استودیو؛ تورهای معماری ویژه برای بازدید و اکتشاف آثار معماری ارزشمند سنگاپور؛ یک کتابخانه پاپ‌آپ برای قرض گرفتن و مطالعه کتاب‌های مورد علاقه؛ برنامه تعاملی فلیپ‌تیبل برای کاهش دادن استرس کاری؛ کارگاه طراحی والدین- کودکان توسط آرکیدکچر؛ چندین مصاحبه با طراحان خلاق و نوآور به منظور به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و پروژه‌ها.

معماری - پاویون - ساخت پاویونی رنگارنگ با الهام از موضوع جشنواره آرشیفست 2016 - سامانه - آِینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

منبع

پاویون
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *