full screen background image

همکاری سازمان ملل متحد و موسسه لینکلن برای راه اندازی پایگاه جهانی داده‌های شهری

در این ماه، مقامات ارشد سازمان ملل متحد و موسسه لنکلن سیاست اقتصادی مربوط به زمین به منظور ایجاد یک طرح آزمایشی برای یک پایگاه داده مالیاتی شهری جهانی در شهر مکزیکو توافقنامه‌ای را امضا کردند که در نتیجه گزارش‌های مالی شهرهای منتخب در آسیا، آمریکای لاتین و آفریقا را تولید خواهد کرد. دکتر جان کلس، مدیر اجرایی سازمان ملل متحد و جورج واک مک کارتی، رئیس موسسه لینکلن، و مارکو کمییا، هماهنگ کننده اجرایی، اداره اقتصاد و امور مالی شهری سازمان ملل متحد در مراسم امضای قرارداد حضور داشتند.
کار بر روی پایگاه داده مالیاتی شهری جهانی توسط لورده ژرمن، از موسسه لینکلن، با هماهنگی با آقای کمییا هدایت خواهد شد. دکتر کلاس بر اهمیت داده‌های شهری برای برنامه‌ریزی و مدیریت درست به سمت برنامه کار جدید شهری و “رویکرد سه جانبه‌ای” که برنامه‌ریزی، امور مالی شهری و چارچوب‌های قانونی را به یکدیگر پیوند می‌زند، تاکید کرد. مک کارتی اهمیت همکاری بین دو سازمان و همچنین نیاز به تولید چند شاخص‌ به عنوان مبنایی برای خدمات مشاوره‌ای سیاست را مورد توجه قرار داد.
سلامت مالی دولت‌های شهری برای پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز برنامه کار جدید شهری از اهمیت زیادی برخوردار است و اهداف توسعه پایدار سازمان‌ ملل متحد بر ایجاد شهر‌ها و زیستگاه‌های انسانی جامع، امن، انعطاف پذیر و پایدار متمرکز بوده است. افزایش دسترسی و شفافیت در رابطه با داده‌های مالی به منظور ممکن ساختن مداخلاتی که، قبل از اینکه تنش‌های مالی خدمات عمومی را تنزل دهند، زیرساخت‌ها را به خطر اندازند یا به ورشکستگی شهری تبدیل شوند، از شهرها محافظت می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. این پروژه یک منبع آنلاین جدید بسیار مهم برای دانشگاهیان، رهبران شهرها، سهامداران بخش خصوصی و سایر افرادی که می‌خواهند داده‌های مربوط به سلامت مالی دولت‌های شهری را درک کنند معرفی، و سیاست‌هایی که می‌تواند امور مالی شهری را بهبود بخشد را شناسایی می‌کند.
این پروژه در نظر دارد تا از متخصصان تحقیق و برنامه‌ریزی که متعهد به ارزیابی هزینه‌ها و مزایای شهری‌سازی و برنامه‌ریزی برای توسعه و گسترش شهرها شده‌اند و انجام فعالیت‌های توسعه اقتصادی در داخل شهرها را بر عهده گرفته‌اند حمایت کند. موسسه لینکلن به عنوان بخشی از کمپین ارتقای سلامت شهری، در آماده‌سازی برای Habitat III، یک کنفرانس سازمان ملل متحد که در اکتبر در کویتو، اکوادور برگزار خواهد شد، که در آن کشورهای عضو برنامه کار جدید شهری برای توسعه پايدار شهری را اتخاذ خواهند کرد، از نزدیک با سازمان ملل متحد و سهامداران همکاری کرده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *