full screen background image

سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و بادوام‌تر از سقف‌های رایج

دیگر لزومی ندارد از سقف‌های خورشیدی تسلا به خاطر گران و پرهزینه بودن صرف‌نظر کنید؛ زیرا الون ماسک اخیراً اعلام کرد که سقف‌های خورشیدی شرکت تسلا از سقف‌های معمولی ارزان‌تر خواهند بود. وی همچنین بیان کرد این سقف‌های تولیدکننده انرژی به نسبت سقف‌های معمول، عمر و دوام بیشتری دارند، «بنابراین چرا باید به سراغ گزینه‌ای غیر این سقف‌ها بروید؟»

بر اساس گزارش بلومبرگ در ابتدا سقف‌های خورشیدی تسلا یک کالای گران خواهند بود زیرا به گفته تسلا کاشی‌های سفالی تسلا 20 برابر گران‌تر از کاشی‌های آسفالتی معمول هستند؛ اما با توجه به کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل، این گرانی به چشم نخواهد آمد. هزینه حمل‌ونقل کاشی‌های سقفی معمولی با توجه به وزن زیاد کاشی‌ها و با توجه به شکنندگی آن‌ها بسیار زیاد است؛ اما طبق گفته ماسک حمل‌ونقل کاشی‌های خورشیدی تسلا بسیار آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از کاشی‌های سقفی معمول خواهد بود زیرا وزن کاشی‌های تسلا معادل یک پنجم وزن کاشی‌های معمول است.

طبق گفته ماسک کاشی‌های سقفی تسلا هم از لحاظ ساخت و هم از لحاظ نصب، ارزان‌تر خواهند بود و حتی بدون در نظر گرفتن صرفه‌جویی هزینه‌های انرژی، در کل باعث صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های مالکین خواهند بد. ماسک می‌گوید «کاهش هزینه‌های انرژی و تولید برق فقط یکی از دستاوردهای این کاشی‌ها است.»

سقف‌های خورشیدی - تسلا - انرژی - سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و بادوام‌تر از سقف‌های رایج - سامانه - آِینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

ظاهر جذاب سقف‌های خورشیدی در کنار تولید کارآمد انرژی

کاشی‌های سقفی تسلا نه فقط باعث کاهش هزینه‌های صاحب‌خانه‌ها خواهند شد بلکه ظاهر زیبا و جذاب آن‌ها باعث می‌شود تا افراد بیشتری متمایل به آن‌ها شده و نهایتاً به انرژی خورشیدی روی آورند. ماسک بیان می‌کند: «نکته این است که بتوان ظاهر سقف‌های خورشیدی را جذاب‌تر و زیباتر کرد. ما می‌خواهیم تا شما به همسایه‌تان زنگ بزنید و بگویید این سقف باحال را ببین!»

سقف‌های خورشیدی از شیشه سکوریت و در چهار نوع ساخته خواهند شد: توسکان، سنگی، بافت‌دار و صاف. این کاشی‌های سقفی نوآورانه مجهز به یک لایه فیلم رنگی لوور برای ایجاد قابلیت انعطاف‌پذیری کاشی‌ها، یک لایه شیشه سکوریت و پانل‌های خورشیدی است که برای افراد معمولی قابل تشخیص نیستند. طبق گفته تسلا برق تولیدی حاصل از این کاشی‌های سقفی را می‌توان بلافاصله مصرف نمود و یا در باتری‌های «پاوربال» ذخیره نمود.

تسلا قصد دارد تا سقف خورشیدی خود را تا تابستان 2017 عرضه عمومی نماید.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *