full screen background image
نورپردازی خیابان-مبلمان شهری

نورپردازی خیابان با استفاده از مواد بازیافتی

در سال 2016، یک پروژه‌ی نورپردازی خیابان تحت عنوان رویای یک شب نیمه تابستان[1], برای شرکت در جشنواره سالانه سن پیتر، طراحی و در یکی از خیابان‌های جزیره مادیرا کشور پرتغال به اجرا درآمد. در این پروژه بیش از یکصد ماشین لباسشویی از کار افتاده از محل‌های دفن زباله جمع‌آوری و به چراغ‌های روشنایی بسیار زیبایی تبدیل شد. هدف از اجرای این پروژه، ارتقاء طرح‌های دوست‌دار طبیعت و ترویج بازیافت مواد زائد است. در حال حاضر خیابان مذکور به یکی از روشن‌ترین خیابان‌های پرتغال تبدیل شده است.

نورپردازی خیابان -مبلمان شهری

در مجموع 133 سطل ماشین لباس‌شویی شکسته و یا قدیمی طی یک دوره شش ماهه، توسط گروه‌هایی محلی که به صورت داوطلبانه در اجرای ‍پروژه شرکت کرده بودند، جمع‌آوری شد. تعدادی از این سطل‌های ماشین لباسشویی از خیابان‌ها و محل‌هایی دفن زباله و تعدادی توسط شهروندان به تیم اجرای پروژه اهدا گردید.

نورپردازی خیابان -مبلمان شهری- سامانه پویش محیطی

نصب و راه‌اندازی این چراغ‌های زیبا و رنگارنگ در خیابان São João de Deus، با حمایت شهرداری و با دعوت از گروه‌های محلی و استفاده از مشارکت آن‌ها صورت گرفت. اجرای این پروژه نه تنها از منظر زیبایی شناسی جذابیت خیابان را به همراه داشت بلکه توانست نقش اندکی در حفظ محیط‌زیست و پایداری آن ایفا کند.

نورپردازی خیابان- مبلمان شهری- پویش محیطی

منبع1

منبع 2

[1] A Midsummer Night’s Dream
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *