full screen background image

کالیفرنیا به دنبال ایجاد منبع جدید انرژی تجدید پذیر از ترافیک شهری

کالیفرنیا درصدد است دو میلیون دلار بودجه را صرف تحقیقات در خصوص امکان‌سنجی تولید الکتریسیته از عبور و مرور خودروها در خیابان‌ها نماید. فناوری مورداستفاده در این ایده، کریستال‌های فیزوالکتریک هستند که می‌توانند انرژی مکانیکی حاصل از خودروها در خیابان‌ها را به الکتریسیته تبدیل کرده و به شبکه برق شهر اضافه نمایند. این پروژه تحقیقاتی به دنبال این است تا بتواند انرژی تلف‌شده در ترافیک شهری را جذب و ذخیره‌سازی نموده و یک منبع اضافی و جدید از انرژی تجدید پذیر برای شهروندان ایجاد نماید.

کمیسیون انرژی کالیفرنیا به دنبال یک مرکز تحقیقاتی است تا بتواند در خصوص بهره‌برداری انرژی خودروهای در حال حرکت در جاده‌های کالیفرنیا، به انجام تست‌های لازم در مقیاس کوچک بپردازد. خاصیت فیزوالکتریکی، از کریستال‌های طبیعی برای جذب گرمای حاصل از خودروهای در حال حرکت و تبدیل آن به الکتریسیته استفاده می‌نماید. هدف اصلی این پژوهش این است که مشخص شود آیا می‌توان یک سیستم مقرون‌به‌صرفه ایجاد نمود که بتواند مقدار قابل‌توجهی انرژی تولید نماید.

انرژی تجدید پذیر - کالیفرنیا به دنبال ایجاد منبع جدید انرژی تجدید پذیر در جاده‌های خود است - سامانه - آینده‌پژوهی - پویش محیطی - شهر تهران

مایک گراولی معاون بخش تحقیق و توسعه انرژی کمیسیون انرژی کالیفرنیا بیان می‌کند:«استفاده از این فرصت در کالیفرنیا کار سختی نیست، این یک انرژی‌ ایجاد شده است که اما در شرایط فعلی در جابجایی‌های شهری تلف می‌شود.»

هدف کالیفرنیا در حال حاضر این است تا بتواند تا سال 2030، پنجاه‌درصد از برق موردنیاز خود را از انرژی‌های تجدید پذیر تأمین نماید و کمیسیون انرژی اعلام می‌کند که این ایالت در نظر دارد تا هدف سهم 25 درصدی تأمین برق از طریق انرژی‌های تجدید پذیر را تا پایان سال جاری محقق نماید. بودجه این پروژه تحقیقاتی دو میلیون دلاری به‌منظور تست کردن فناوری‌های نوین، از محل کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا تأمین شده و پیش‌بینی می‌شود قرارداد آن در بهار منعقد شود.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *